Brandweer maakt kinderen blij tijdens oefening bij Don Bosco Rijswijk
Lees meer
“Erg leuk om als gezin onze ervaringen bij Don Bosco te delen!” Aan het woord is de Rijswijkse Else Hoekstra. Samen met haar man Erik, dochter Marit (22 jaar oud), dochter Paulien (20 jaar oud) en diens vriend Ruben (21 jaar oud) doet zij vrijwilligerswerk voor jeugdcentrum Don Bosco.
Het begon allemaal in de coronatijd. Else werkte als contractmanager bij de Rijksoverheid gedwongen thuis. Ze liep naar eigen zeggen een beetje met ‘haar ziel onder de arm’. “In die tijd speelde er zoveel in de samenleving en ik zat voor mijn gevoel met papieren te schuiven. Dat voelde niet goed.” Ze ontving een flyer waarin Don Bosco aanbood om onder meer maaltijden langs te brengen bij wie dat nodig had. “Ik meldde mij aan als bezorghulp en was meteen welkom. Ik vond het fijn om op de fiets te stappen en zo iets te betekenen voor anderen.”
Dochters sluiten zich aan
Don Bosco besloot niet veel later om paasontbijtjes te maken en te bezorgen aan minder bedeelde gezinnen in Rijswijk. Op dat moment bood dochter Marit, die ook gedwongen thuis zat van het Novum in Voorburg, zich aan om als vrijwilliger ontbijtjes te maken en te bezorgen. En tegen de tijd dat Don Bosco weer kinderen op het terrein opving, startte bovendien dochter Paulien als huisfotograaf bij de zomeractiviteiten. “We voelden ons alle drie helemaal thuis bij Don Bosco. Als vrijwilliger beteken je niet alleen iets voor een ander, je krijgt ook veel waardering vanuit de organisatie. Zo zijn er gezellige bijeenkomsten voor ons, zoals onlangs het kerstdiner. Dankzij Don Bosco heb ik er in elk geval een hele nieuwe vriendenkring bij”, aldus Else.
Dit is een artikel van Rodi.nl. Klik hier om het volledige artikel te lezen.