Op 28 februari lanceerden de Verenigde Staten en Israël een gezamenlijke aanval op verschillende locaties in Iran, een oorlog die zich binnen enkele dagen heeft uitgebreid naar andere landen in het Midden-Oosten. De balans: honderden doden en gewonden en honderdduizenden ontheemden. Simon Zakerian is missionaris in het gebied en de verantwoordelijke salesiaan voor het Midden-Oosten.

“Het Midden-Oosten maakt een nieuwe, dramatische noodsituatie door", laat salesiaan Simon Zakerian weten. "Het conflict heeft ook directe gevolgen voor het Heilige Land en Libanon, waar de burgerbevolking zwaar wordt getroffen en onze organisaties opnieuw worden opgeroepen om hun steentje bij te dragen.

In het Heilige Land zijn de scholen in Nazareth en Bethlehem gesloten en is de bevolking gedwongen te vluchten. In Damascus in Syrië hebben vallende raketfragmenten explosies veroorzaakt in het gebied van Jaramana, waardoor het salesiaanse centrum uit voorzorg is gesloten. In Libanon hebben de aanvallen Beiroet, de Bekaa-vallei en verschillende gebieden in het noorden en zuiden getroffen. "Er zijn veel slachtoffers, gewonden en tienduizenden nieuwe ontheemden, wat de toch al precaire humanitaire situatie nog verergert." De activiteiten van de twee scholen, Don Bosco Technique en Angeli della Pace, zijn opgeschort. (lees verder onder foto)

648279745 1353626950126653 2765996431552777954 n

116 ontheemden

Vanaf het eerste uur hebben de salesianen ingegrepen om opvang te bieden in de huizen die zijn opengebleven, hulp te bieden aan ontheemden, aan mensen die hun huis zijn kwijtgeraakt en aan mensen die een veilige plek zoeken. Net als tijdens de oorlog van 2024 heeft het salesiaanse huis in El Houssoun al ongeveer 116 ontheemden opgevangen, waaronder twee baby's, een moeder die net is bevallen en twaalf ouderen. Op dit moment omvat deze groep ook 45 kinderen die 's nachts uit de zuidelijke regio's zijn gevlucht.

We doen alles wat we kunnen, maar hebben hulp nodig
Joe Attala

Een groot deel van deze ontheemden heeft geen kleding of persoonlijke bezittingen meer. Dat op een plaats waar de temperatuur in de winter tot drie graden daalt. “We moeten deze mensen voorzien van basisvoorzieningen: warme kleding, voedsel, water ... Daar richten we ons op”, vertelt Joe Attalla, directeur van het Don Bosco-project in Libanon. "De klaslokalen van het centrum zijn snel omgetoverd tot gezellige ruimtes met matrassen, dekens en basishulpgoederen, maar we hebben hulp nodig. De ontheemden hebben voedsel, dekens, warme kleding en basisbenodigdheden nodig, vooral voor kinderen en ouderen."

Via de internationale organisatie Missioni Don Bosco kunt u uw steentje bijdragen: